Porady, które pomogą ci stać się lepszym kulturystąKulturystyka to sport z bardzo ścisłymi zasadami. Jeśli chcesz być dobry w kulturystyce, musisz znać wszystkie dos i don'ts, ponieważ każde odstępstwo od normy będzie kosztować cię punkty - a może nawet nagrodę. Jeśli chcesz być lepszym kulturystą, oznacza to, że będziesz w stanie skutecznie rywalizować z innymi zawodnikami. I chociaż bycie poprawnym technicznie może nie wydawać się tak wielką sprawą, jeśli chodzi o sport taki jak ten, zaufaj nam - twoja zdolność do przestrzegania zasad przyda się raczej wcześniej niż później. Rozumiemy, że te wskazówki mogą wydawać się zbędne lub nawet niepotrzebne dla niektórych z was, ale zaufajcie nam - nigdy nie zaszkodzi wyszczotkować się z zasad i przepisów, jeśli chcecie być lepsi w kulturystyce.

Nie zapomnij się rozgrzać

Jedną z najważniejszych rzeczy, które powinieneś zrobić przed jakimikolwiek zawodami jest rozgrzewka. Jeśli tego nie zrobisz, możesz ryzykować skurcze podczas zawodów, co może być zarówno bolesne, jak i rozpraszające. Dobra rozgrzewka pomoże doprowadzić krew do mięśni i stawów, a także zwiększyć zakres ruchu i elastyczność. Kiedy się rozgrzewasz, to również gruntujesz swój układ nerwowy do aktywności, dlatego ważne jest, aby to zrobić przed rozpoczęciem rutyny. Jeśli chodzi o to, co zrobić, można iść z czymś tak prostym jak jogging w miejscu przez 10-15 minut, a następnie statyczne rozciąganie dla mięśni, które planujesz używać podczas rutyny.

Tradycyjnie kulturyści nie noszą koszulek podczas swoich występów, ponieważ sędziowie chcą widzieć ich mięśnie i być w stanie odróżnić jednego zawodnika od drugiego. Jednak jeśli czujesz się bardziej komfortowo nosząc koszulę podczas występu na scenie, to jak najbardziej powinieneś. Nie bój się oderwać od tradycji, jeśli wiesz, że coś innego pozwoli Ci na lepszy występ. Jeśli noszenie koszuli podczas rutyny sprawia, że czujesz się bardziej pewny siebie, lub noszenie butów, jeśli miałeś problemy ze stopami w przeszłości jest bardziej komfortowe, to jest całkowicie w porządku, aby to zrobić.

Nie bój się łamać zasad

Jedną z najlepszych cech, jakie może mieć dobry kulturysta, jest umiejętność łamania zasad. Może to oznaczać dodanie kilku dodatkowych ruchów lub włączenie dodatkowego elementu do swojej rutyny w ostatniej chwili, jeśli nie zdążyłeś przećwiczyć tego, co przygotowałeś wcześniej. Kiedy konkurować, będzie prawdopodobnie zauważyć kilka zawodników, którzy wykonują swoje procedury dokładnie tak, jak zostały przećwiczone, ale jeśli masz kilka poprawek, które chcesz zrobić, należy zdecydowanie iść do przodu i zrobić. To może kosztować kilka punktów, ale czasami ważniejsze jest, aby umieścić na wielki występ niż to jest przestrzeganie zasad.

Jeśli nie wiesz jak pozować, będziesz w bardzo niekorzystnej sytuacji podczas swojego występu. Bycie w stanie prawidłowo i skutecznie pozować jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić jako kulturysta. Może ona uczynić lub złamać twoją rutynę. Na szczęście współcześni kulturyści mają dostęp do trenerów pozowania, którzy mogą pomóc im poznać tajniki pozowania, nawet jeśli nie wiedzą o tym zbyt wiele. Zdecydowanie możesz nauczyć się pozowania samemu, ale dlaczego nie skorzystać z dostępnego profesjonalnego coachingu, by zobaczyć jak to się robi? To może być naprawdę pomocne, jeśli chodzi o przybijanie swoich póz i zdobywanie większej ilości punktów.

Dobra praca stóp jest niezwykle ważna, jeśli chodzi o kulturystykę, ale nie zawsze jest to coś, o czym się mówi. Jednak jest to coś, co może naprawdę zrobić ogromną różnicę, jeśli chodzi o wydajność. Footwork odnosi się do sposobu poruszania się podczas gdy na scenie. To coś więcej niż tylko chodzenie w linii prostej do centrum i z powrotem, ale raczej sposób, w jaki się poruszasz. Dobre sposoby na poprawę footwork obejmują liczenie kroków, a także praktykowanie rutyny przed lustrem, aby zobaczyć, jak się poruszasz i jak można użyć lepszego footwork na swoją korzyść.

Jeśli chcesz być lepszym kulturystą, opłaca się znać wszystkie zasady i przepisy, które rządzą tym sportem. Wiedząc jak się rozgrzać, jak zerwać z tradycją, jak łamać zasady i jak używać odpowiedniej pracy stóp, jest wiele sposobów na to, by stać się lepszym kulturystą.