Najlepsze sposoby na spalenie większej ilości kalorii i utratę wagiUtrata wagi jest wyzwaniem, ale nie musi być niemożliwa. Jeśli chcesz szybko schudnąć, musisz znaleźć najlepsze sposoby, aby spalić więcej kalorii i schudnąć. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów ćwiczeń, które mogą pomóc Ci szybciej schudnąć - takich jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze - najlepszym sposobem na przyspieszenie procesu spalania tłuszczu jest połączenie cardio z treningiem siłowym. Widzisz, kiedy wykonujesz na przykład trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT), twoje ciało wytwarza więcej adrenaliny i naturalnych substancji spalających tłuszcz, zwanych katecholaminami. Co więcej, krótkie wybuchy o wysokiej intensywności również pobudzą Twój metabolizm nawet po zakończeniu treningu. Jeśli zastosujesz się do tych porad i wskazówek, jak spalić więcej kalorii i szybko schudnąć, możesz już dziś rozpocząć drogę do szczuplejszej przyszłości!

Biegać, biegać, lub chodzić szybko przez 30-45 minut

Jest niewiele lepszych sposobów na spalanie kalorii niż bieganie. Jogging lub nawet spacer mogą być również skuteczne. Jeśli chcesz schudnąć dzięki bieganiu, dąż do spędzenia 30 do 45 minut na zewnątrz. W tym czasie powinieneś dążyć do spalenia od 400 do 700 kalorii. Innym sposobem na zwiększenie potencjału utraty wagi dzięki bieganiu jest włączenie treningu interwałowego. Trening interwałowy polega na naprzemiennym stosowaniu szybkich uderzeń o dużej intensywności i wolniejszych okresów odpoczynku. Najpierw rozgrzej się przez 5-10 minut szybkim spacerem, a następnie zwiększ prędkość i intensywność do szybkiego joggingu lub biegu. Następnie zwolnij tempo do szybkiego marszu na kilka minut, aby złapać oddech, po czym ponownie zwiększ prędkość i intensywność. Powtarzaj ten cykl przez 20 do 30 minut. Jeśli chcesz stracić na wadze dzięki joggingowi, przeznacz 30 do 45 minut na świeżym powietrzu. Jeśli zdecydujesz się na jogging w domu na bieżni, zmierzaj do spędzenia 30 do 45 minut na maszynie.

Trening siłowy 3 razy w tygodniu

Kiedy ludzie myślą o uzyskaniu sprawności fizycznej, często myślą o treningu cardio. Podczas gdy cardio jest ważne, równie ważne jest włączenie treningu siłowego do swojej rutyny fitness. Dlaczego? Ponieważ podnoszenie ciężarów pomaga budować mięśnie, co z kolei pomaga stracić tłuszcz. Kiedy budujesz więcej mięśni, twoje ciało będzie spalać więcej kalorii, nawet podczas odpoczynku, co oznacza, że przyspieszysz utratę wagi. Nie tylko to, ale regularny trening siłowy może również zwiększyć swój metabolizm. Metabolizm to proces, w którym organizm zamienia jedzenie w energię, a szybszy metabolizm oznacza, że możesz szybciej schudnąć i zbudować mięśnie. Co więcej, trening siłowy może również pomóc w zapobieganiu urazom podczas innych treningów, takich jak treningi cardio. Jeśli chcesz schudnąć, staraj się trenować siłowo co najmniej trzy razy w tygodniu przez około godzinę na sesję.

HIIT i cardio razem

Prawdopodobnie słyszałeś, że HIIT to najlepszy sposób na schudnięcie. Ale co to właściwie znaczy? HIIT oznacza trening interwałowy o wysokiej intensywności. Jest to forma ćwiczeń, w której wykonujesz krótkie serie ćwiczeń aerobowych o wysokiej intensywności, po których następują krótkie okresy ćwiczeń o niskiej intensywności lub odpoczynku. Ćwiczenia o wysokiej intensywności mają na celu podniesienie tętna i sprawienie, że się spocisz, natomiast okresy o niskiej intensywności mają dać organizmowi szansę na regenerację. Możesz połączyć HIIT z regularnym treningiem cardio, stosując na przemian okresy ćwiczeń o wysokiej i niskiej intensywności, szczególnie podczas ćwiczeń aerobowych. Możesz również wykonywać HIIT z ćwiczeniami na masę ciała, takimi jak pompki, przysiady i wypady. Jeśli chcesz schudnąć, wykonuj HIIT z ćwiczeniami aerobowymi przez łącznie 20 minut.

Jedz białko po swoich treningach

Jedzenie białka po treningach podnoszenia ciężarów to świetny sposób na przyspieszenie utraty wagi. Białko pomaga budować i naprawiać mięśnie, co z kolei pomaga stracić więcej tłuszczu po treningu. Co więcej, białko może również pomóc Ci poczuć się pełniejszym przez dłuższy czas, dzięki czemu masz mniejsze szanse na przejadanie się w ciągu reszty dnia. Istnieje wiele różnych pokarmów, które możesz jeść, aby uzyskać więcej białka w swojej diecie. Najczęstsze źródła białka to mięso, ryby, produkty mleczne i jaja. Jeśli chcesz schudnąć, spróbuj uzyskać około 20 do 30 gramów białka po treningu podnoszenia ciężarów.

Cardio i trening siłowy razem

Nie tylko otrzymujesz to, co najlepsze z obu światów, ale także dodatkową korzyść w postaci zwiększenia ilości spalanych kalorii. Co więcej, są to kalorie, które będziesz nadal spalać nawet po zakończeniu ćwiczeń. Jeśli chcesz schudnąć, spróbuj wykonać kombinację treningu cardio i siłowego. Nazywa się to treningiem współbieżnym i polega na wykonywaniu obu treningów tego samego dnia. Ogólnie rzecz biorąc, wykazano, że równoczesny trening prowadzi do większego ogólnego przyrostu sprawności i siły w porównaniu do wykonywania tych treningów w oddzielnych dniach.

Jednak trening równoległy może nie być odpowiedni dla wszystkich. Przed rozpoczęciem treningu równoległego najlepiej porozmawiać z lekarzem lub trenerem.

Utrata wagi jest wyzwaniem, ale nie musi być niemożliwa. Jeśli chcesz szybko schudnąć, musisz znaleźć najlepsze sposoby, aby spalić więcej kalorii i schudnąć. Chociaż istnieje wiele różnych rodzajów ćwiczeń, które mogą pomóc ci szybciej schudnąć - takich jak bieganie, pływanie lub jazda na rowerze - najlepszym sposobem na przyspieszenie procesu spalania tłuszczu jest połączenie cardio z treningiem siłowym.

Jeśli zastosujesz się do tych porad i wskazówek, jak spalić więcej kalorii i szybko schudnąć, możesz już dziś rozpocząć drogę do szczuplejszej przyszłości!