Najlepsze sztangi do ćwiczeń w domu: Przewodnik kupującegoJeśli jesteś zapalonym bywalcem siłowni, na pewno dobrze znasz korzyści płynące z ćwiczeń w domu. Ćwiczenia w domu są mniej czasochłonne i wygodniejsze. Pozwala również na ćwiczenie według własnego harmonogramu i uniknięcie godzin dużego natężenia ruchu na publicznej siłowni. Jeśli jednak kupujesz sprzęt do ćwiczeń w domu, pozostaje pytanie, jakie sztangi zdobyć? Aby odpowiedzieć na to pytanie, zbadaliśmy i przepytaliśmy kilku ekspertów. Rezultatem jest ten artykuł o najlepszych sztangach do użytku domowego i ich zastosowaniach.

Czym jest sztanga i jej różne rodzaje?

Sztanga jest długim, używanym w ćwiczeniach ciężarem. Konstrukcja sztangi różni się długością, średnicą i wykończeniem. Typowe rodzaje sztang to sztangi stałe, regulowane i selekcjonowane. Stałe sztangi mają na stałe zainstalowane ciężary; regulowane sztangi używają zdejmowanych kołnierzy, które zabezpieczają ciężary; i selekcjonowane sztangi mają dołączone ciężary i urządzenie do wyboru, które pozwala wybrać pożądaną wagę.

Stałe sztangi są często używane w komercyjnych siłowniach. Mogą być używane w domu, ale są ograniczone do liczby ćwiczeń, które można z nimi wykonać. Sztangi regulowane i selekcjonowane są lepsze do efektywnego wykorzystania w domu. Sztangi regulowane występują w dwóch rodzajach: pojedyncza sztanga i para sztang. Pojedyncza sztanga jest używana do różnych ćwiczeń, natomiast para sztang służy do ćwiczeń na dwie ręce. Sztangi selekcjonowane pozwalają na podnoszenie wielu ciężarów za pomocą jednego drążka.

Jaki rodzaj sztangi jest najlepszy do ćwiczeń w domu?

Musisz wziąć pod uwagę rodzaj ćwiczeń, które będziesz wykonywać, oraz konstrukcję sprzętu. Jeśli chcesz mieć pojedynczą sztangę, która może być używana do wielu ćwiczeń, idź ze standardową sztangą. Ta sztanga jest używana w większości komercyjnych i domowych siłowni. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń na podłodze, możesz rozważyć sztangę olimpijską.

Sztangi olimpijskie są grubsze niż standardowe sztangi, aby pomieścić większe płyty używane w podnoszeniu olimpijskim. Sztangi olimpijskie są używane w zawodach podnoszenia ciężarów w stylu olimpijskim. Jeśli kupujesz sztangi do domowej siłowni, powinieneś kupić stałą sztangę. Stałe sztangi mają mniej części i są łatwiejsze w utrzymaniu niż sztangi regulowane. Możesz również wymienić stałą sztangę, jeśli stanie się ona wygięta lub uszkodzona.

Najlepiej oceniane sztangi do ćwiczeń w domu

- Zestaw sztang Powerhouse Fitness to świetny wybór dla domowego sprzętu do ćwiczeń. Zestaw ten zawiera standardową sztangę i dwa żeliwne talerze. Ten zestaw sztangi jest przeznaczony do różnych ćwiczeń w domu. Powerhouse Fitness Barbell Set to dobra wartość i dostaje wysokie noty za trwałość.

- Inną dobrą domową sztangą jest Rep Fitness 48-calowa sztanga. Ta sztanga jest dostępna w obu olimpijskich i standardowych sztangach. Sztanga Rep Fitness to dobry wybór dla użytkowników, którzy chcą podnosić ciężary do treningu siłowego, podnoszenia mocy i ćwiczeń CrossFit.

- Cap Barbell 38-calowy Olympic-Style Weightlifting Bar to dobry wybór dla pojedynczej sztangi olimpijskiej. Ta sztanga olimpijska jest przeznaczona do standardowych ćwiczeń podnoszenia olimpijskiego.

- Cap Barbell Selectorized Weightlifting Bar to dobry wybór dla selektywnej sztangi. Ta sztanga jest używana do standardowych ćwiczeń podnoszenia olimpijskiego.

Ćwiczenia ze sztangą olimpijską dla treningu siłowego

- The Squat- The squat jest wspólnym ćwiczeniem dla rozwoju mięśni dolnej części ciała, w tym mięśni czworogłowych, ścięgien i pośladków. Przysiad wykonuje się ze sztangą, albo na ziemi, albo na stojaku. Ze sztangą kładziemy ciężar na górnej części pleców, uginamy kolana i biodra, aż uda będą równoległe do podłogi, a następnie ponownie wstajemy. Jeśli wykonywane prawidłowo, przysiady są bezpieczne dla większości ludzi, ale należy przestrzegać pewnych środków ostrożności. Zawsze stosuj prawidłową formę i dla bezpieczeństwa należy używać spotterów.

- Martwy ciąg - Martwy ciąg jest ćwiczeniem, które skupia się na mięśniach pleców i ścięgnach. Sztanga jest umieszczona na ziemi, a biodra są zgięte do momentu, gdy sztanga zostanie podniesiona z podłogi. Właściwa technika podnoszenia ciężarów jest ważna, ponieważ zapobiega kontuzjom. Plecy powinny być utrzymywane prosto, a kolana lekko zgięte.

- Wyciskanie na ławce- Wyciskanie na ławce jest częstym ćwiczeniem rozwijającym mięśnie klatki piersiowej. Sztanga jest umieszczona na ławce, a ławka powinna być na odpowiedniej wysokości, aby umożliwić prawidłową formę. Wyciskanie na ławce może być wykonywane ze spotterem, aby zapewnić bezpieczeństwo.

- Wyciskanie sztangi nad głową - Wyciskanie nad głową jest ćwiczeniem wykorzystywanym do budowania siły w ramionach. To ćwiczenie może być wykonywane ze sztangą standardową lub olimpijską. Forma do tego ćwiczenia jest podobna do formy do wyciskania na ławce, ale sztanga jest podnoszona nad głowę.

- Curl ze sztangą - Curl jest ćwiczeniem na bicepsy. Sztangę trzymamy w obu rękach i podnosimy do góry, aż ramię będzie w pełni wyciągnięte. Forma dla tego ćwiczenia jest podobna do formy dla wyciskania na ławce.

Podczas gdy sztangi są zwykle używane do budowania mięśni i treningu siłowego, mogą być również używane do treningu elastyczności i ćwiczeń aerobowych. Z treningiem elastyczności, chcesz zwiększyć zakres ruchu w swoich stawach. Można to zrobić za pomocą ćwiczeń takich jak rozciąganie ścięgien szyjnych i shrugs na ramiona (wykonywane ze sztangą w poprzek górnej części pleców).

Ćwiczenia aerobowe wykorzystują sztangę do wykonywania ćwiczeń takich jak przysiady, wypady i pompki. Przy ćwiczeniach aerobowych pracujesz na niskim poziomie intensywności przez długi okres czasu, aby spalić tłuszcz i kalorie. Sztangi mogą być również używane do treningu specyficznego dla danego sportu, takiego jak rzucanie i pływanie. Sportowcy rzucający powinni używać lżejszego ciężaru i wykonywać konkretne ćwiczenia, aby zbudować dokładność. Pływacy używają większego ciężaru, aby zbudować moc, szybkość i wytrzymałość. Cięższy ciężar jest używany, ponieważ opór wody jest większy niż opór powietrza.

Sztanga jest podstawowym elementem wyposażenia do treningu siłowego. Najlepsze sztangi to sztangi stałe, sztangi regulowane i sztangi selekcjonowane. Sztangi stałe są najbardziej powszechnym typem sztangi i są używane w komercyjnych i domowych siłowniach. Kupując sztangi do użytku domowego, należy wziąć pod uwagę rodzaj ćwiczeń, które będziemy wykonywać oraz konstrukcję sprzętu. Dobrym wyborem jest standardowa sztanga. Ta sztanga jest używana w większości komercyjnych i domowych siłowni.