O NAS

PRZECZYTAJ o PROJEKCIE "ARKA na TWOJEJ DZIELNICY"

Ideą naszej szkółki jest przygotowanie zawodników w każdym aspekcie sportowym do odpowiedniego funkcjonowania w drużynach występujących w lidze.

Idea projektu
Przygotowany przez nas projekt kierowany jest dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta i okolic, którzy chcą połączyć możliwość uprawiania sportu – piłki nożnej, rozwoju fizycznego i przywiązania do barw klubowych Arki Gdynia.

Motto
Nie ważne czy będziesz zawodowym piłkarzem, wiernym kibicem czy tylko sympatykiem naszego klubu.
Najważniejsze byś był wartościowym człowiekiem, a wartości, których nabędziesz przekazywał swojej rodzinie i najbliższemu otoczeniu

Cele
-Możliwość rozwoju zainteresowań dzieci chcących uprawiać piłkę nożną w sposób zorganizowany, usystematyzowany z dbałością o rozwój psychofizyczny dziecka.
-Wyciągnięcie ręki do opiekunów adeptów naszych szkółek poprzez organizowanie zajęć sportowych w możliwie najbliższym sąsiedztwie miejsca zamieszkania.

Ośrodki
Zgodnie z naszymi założeniami i jednym z celów utworzenia Szkółek Piłkarskich jest możliwa bliskość ośrodków, w których będą prowadzone zajęcia.
Pierwszym ośrodkiem była Chylonia zlokalizowana w kompleksie sportowym Checz.
Kolejny ośrodkiem, w których rozwijamy nasz projekt jest zlokalizowany na Pogórzu.
Kolejnymi miejscami, do których zawitały nasze Szkółki były Rumia, Władysławowo.
Szacujemy, że w ciągu trzech lat liczba dzieci, która w sposób zorganizowany będzie uczęszczać w prowadzonych przez nas zajęciach osiągnęła minimum 500 osób.

Współpraca z Urzędem Miasta
Zdajemy sobie sprawę jak ważny jest to projekt dla rodziców i dzieci mieszkających w Gdyni i jej okolicach którzy sympatyzują z naszym Klubem . Rosnące zainteresowanie pierwszą szkółką piłkarską powoduje, że nasze przedsięwzięcie zostanie przedstawione Prezydentowi Gdyni z prośbą o objęcie patronatu nad projektem.

Podsumowanie
Tworząc projekt „Arka na Twojej dzielnicy” chcemy zbudować największą bazę młodych zawodników, którzy będą szkoleni wg jednolitych zasad i nowoczesnych programów szkoleniowych, aby w przyszłości spełniać oczekiwania kibiców naszego Klubu i stanowić o piłkarskiej sile naszego regionu.
Będziemy budować świadomość wśród rodziców i dzieci o znaczeniu aktywnego spędzania czasu wolnego i uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach piłkarskich.
Jednocześnie uświadamiać , jak duży wpływ na funkcjonowanie w dorosłym życiu mają cechy samodyscypliny, dążenie do celu, współpracy w grupie i ciężkiej konsekwentnej pracy.
I co najważniejsze, mamy wielką nadzieję że nasi wychowankowie i ich rodziny będą także wspólnie z nami poszerzac grono wiernych kibiców Gdyńskiej Arki co mecz wspierając na Olimpijskiej naszą ukochaną drużynę.

PARTNERZY / WSPARCIE